O NÁKUPU KONTAKTY
× DOMŮ HLEDAT
       KATEGORIE        POCHUTINY        SEMENA (nalezeno 25 produktů)

Chia semena 500g

Chia semena 500g, Zdraví z přírody
Superpotravina
Výrobce:
Zdraví z přírody
EAN:
8594046764689
Cena bez DPH:
53 Kč
DPH:
15%
Hmotnost:
500 g
Cena za kg:
124 Kč/kg
Dostupnost:
skladem
Semínka obsahují vlákninu, bílkoviny, fosfor, mangan, vápník, draslík, sodík, železo, fosfor, zinek, chrom, kobalt a síru. Z vitamínů pak především vitamíny skupiny B (zejména vzácný B17), vitamin A, C či E. Jedním z hlavních přínosů chia je vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, který je vyšší, než u lněných semínek. Jedná se o esenciální kyseliny, které si tělo nedokáže vytvořit, je tedy třeba je přijímat stravou. Chia semínka jsou schopna absorbovat vodu a zvětšit až devětkrát svůj objem - vytvoří gel. Tento gel způsobuje pomalý prostup sacharidů do těla. Sacharidy se pomaleji mění na glukózu - monosacharid = jednoduchý cukr , který využívá lidský organismus jako zdroj energie. Toto zpomalení přeměny sacharidů na cukr podporuje vytrvalost ceněnou například u sportovců. Prodloužení doby přeměny sacharidů na jednoduchý cukr se stabilizují metabolické změny. Snížení kolísání hladiny cukru také umožňuje dlouhodobější zásobování těla energií. A proto si tělo udržuje delší dobu pocit sytosti.
Semínka podporují správnou funkci ledvin, jater, plic, žlučníku, zkvalitňují paměť. Mají hojivý a protizánětlivý účinek, pozitivně působí na srdce a cévy, buněčné stěny, nervy a imunitu, snižují hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi. Jsou také významnými antioxidanty.
Chia semínka snižují krevní tlak. Pozor si musí dávat lidé s nízkým krevním tlakem, například lidé ve starší věkové skupině. Lidé se srdečními problémy nebo užívající léky na ředění krve by Chia semínka neměli konzumovat.
Složení
chia semínkaO obchodě
Kontakty
Kde nás najdete
Provozovatel obchodu
Napište nám
Informace pro Vás
Jak nakupovat
Doprava zboží
Platba za zboží
Upozornění
EET
Obchodní podmínky
Odstoupení od smlouvy